Kısa Boylu Erkekler İçin Giyim Önerileri

Herkes en iyi şekilde görünmek ister. Bunun için giydiklerinizin kumaşına, rengine, birbiriyle olan uyumuna dikkat etmeniz gerekiyor. Boyunuz 1.70’in altında ise erkek modasında neleri tercih etmeniz gerekip, nelerden kurtulmanız gerektiğine değinelim.

 

Vücut Tipinizi Tanıyın!

En önemli nokta vücut tipinize uygun seçimler yapmanız. Bunun için de vücudunuzu tanımalı ve iyi bulduğunuz yerleri öne çıkarıp hoşlanmadığınız yerlerinizi gizlemelisiniz. Bu şekilde vücudunuza uygun ve üzerinize uygun kıyafetler seçmeniz işinizi çok daha kolaylaştıracak ve sizi daha iyi bir görünüme kavuşturacaktır.

Kısa Boylu Erkekler Nasıl Giyinmeli?

kısa_boylu_erkekler_ne_giyinmeli

 

Üst kıyafet seçimi yaparken gömleklerde iri desenler yerine küçük desenleri tercih edin. Gömlek için bir diğer ayrıntıda kol boyunun kesinlikle uzun durmaması gerektiği. V yaka gibi yaka kısmı açık olan giysiler yerine de gömleklere yönelmenizde fayda var. Ceket seçiminde de ceket boyunun uzun olmamasına dikkat edilmeli. Cepleri çok aşağıda olan ceketler yerine daha yukarıda cepli modelleri seçmeniz gövdenizin biraz daha uzun görünmesini sağlayacaktır.

Pantolon seçimi yaparken en önemli ayrıntı paça boyunun uygun yerde bitmesidir. Paça boyu mutlaka kişiye özel alınmalı ve ayakkabı üzerinde yığılma olmamalı. Paçanın duble paça olmaması gerektiği de atlamamanız gereken bir diğer önemli ayrıntı. Bol pantolonlar yerine dar pantolonlar seçmenizde yarar var.

Renk seçimi yaparken kilonuzu göz önünde bulundurmalısınız. Herkes bilir ki koyu renkler her zaman açık renklere göre daha zayıf gösterir. Renklerle ilgili bir diğer ayrıntıda birbirine uyumlu ve yakın renklerin daha uzun görünmenizi sağlayacağıdır.

Aksesuar seçiminde ise gerek kemer gerekse kravat da her zaman ince olanları kullanmanızda fayda var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir