2015-2016 Erkek Saç Modası

2015’in kuşkusuz en trend erkek saç kesimi “undercut” denilen saç kesimiydi. Peki nasıl olur undercut saç kesimi? Aslında biz buna asimetrik kesim de diyebiliriz. Eğer saçınızın üst kısmı yanlara göre daha uzun ise undercut bir kesimde saça sahipsiniz. Son bir yılda özellikle genç erkeklerin çoğunun tercih ettiği ve dinamik bir görünüm kazandıran bu saç modasının 2016 yılında da hakim olacağını söyleyebiliriz.

                                                                                  Adsız

 

Saçlarınız ister düz ister dalgalı olsun bu kesimi kullandığınızda hem trend hem de havalı bir görünüm kazanacağınızdan emin olun. Doğal halinde bile havalı bir görüntü yakalayan bu saç modelini özel günlerde de çekici bir forma kavuşturmak için; uzun olan üst kısmı geriye doğru tarayarak ve sprey yardımıyla yatırarak hoş bir görünüm elde edebilirsiniz ve böylece daha cool bir havaya bürünebilirsiniz. Özellikle klasik görünmek istediğinizde bu şekilde kullanmanız çok daha doğru olacaktır. Resmi davetlerde arkaya taranmış ıslak görünümlü saç eskiden olduğu gibi günümüzde de güçlü, karizmatik görünmek isteyen erkeğin tercih ettiği saç modeli olmuştur.

ddd

 

Bir de artık günümüzde erkeklerde de eskiden yadırgadığımız uzun saç modellerini görmemiz mümkün. Toplanarak kullanılan saç modelleri de oldukça cool bir görünüm kazanmamızı sağlayabilir. Özellikle futbolcuların bu saç modelinde öncülük ettiğini söylersek yanılmayız.

errEDSADC

 

Saç modellerine değinmişken sakal bıyık modasından da kısaca bahsedelim. 2015 yılında görmeye alıştığımız sakal bıyık furyasının 2016 yılında daha kısalarak yerini kirli sakala bırakacağını söyleyebiliriz. Özelikle sonbaharla birlikte yavaş yavaş bu dağınık görünümden kurtulacak gibi görünüyor erkekler.

Yine de söylemeden geçmeyelim, trend ne olursa olsun önemli olan stilinize uygun olanı kendinize yakışanı seçmeniz!

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir